• İkitelli Organize Sanayi Bölgesi İpkas Sanayi Sitesi 9/B Blok No:60 İkitelli, İstanbul, Turkey
logo

paslanmaz pano

Teknik özellik olarak gövde 1,5 mm ve 304 kalitede paslanmaz çelik kullanılarak yapılmıştır. Kapı, baza, ön ve arka çerçeve, üç noktadan kilitlenebilen kilit mekanizması bulunan ön kapı, derinlik kızağı, montaj plakası ve bağlantı bölümlerinden oluşmaktadır. Pano imalatında genellikle 1,5 veya 2 mm arasında değişen galvaniz sac kullanılmaktadır.

Yüzey koruma işleminde ise ürün elektrostatik toz boya ile kaplanıp fırınlandıktan sonra güvenilir ve sağlam bir ürün halini almış olur. Paslanmaz çelik panolar kullanım kolaylığı ve buna ek olarak da kullanım rahatlığı ve kalitesi açısından çok tercih edilmektedir. Sizlerde sayfamızdan panoları inceleyip kaliteli ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Panoların Montajı Nasıl Yapılmalıdır?

Ürünün kalitesini arttıran bir diğer özellik ise montaj işlemidir. Ürünün montajı ne kadar sağlam ve özenli bir biçimde yapılırsa, üründen randıman almakta o kadar kolaydır. Pekİi, bu montaj nasıl yapılmalıdır?

Pano doğru alana tasarıma uygun bir şekilde yerleştirilerek montajı tamamlanmalıdır. Üzerinde bulunan kabloların düzenli ve doğru biçimde yerleştirilmesi olası bir arıza durumunda sorunun giderilmesine kolaylık sağlar.Montaj işleminin sonunda ise mutlaka gerekli kontrol ve ölçümler yapılmalıdır. Panolar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz sayfamızı ziyaret edip bizlere ulaşabilirsiniz.

Dikili Tip Elektrik Panosu Nedir?

Elektrik panoları elektrik sistemlerinin dağıtılması aktarılması ve kontrol edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Modüler yapıda tasarlanma seçeneği vardır bu da panoya değişik özellikler ekleyebilme imkanı sunmaktadır. İhtiyacınıza göre çeşitli modellerde kullanılabilmektedir. Bu da ekonomik açıdan tüketicilere avantaj sağlamaktadır.

Dikili Tip Elektrik Panosu Hangi Alanlarda Kullanılır?

Endüstriyel tesislerin ve üretim makinalarının kontrolünde, makine ve otomasyon kontrollerinde kullanımına yer verilmektedir. Fiziki yapısı gereği kullanım kolaylığı sağladığından bu alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ürün paslanmaz çelikten üretilmesi sebebi ile de uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım sağlar.Uzun ömürlü ve dayanıklı olması tüketicilere ekonomik açıdan avantaj sunar.

Paslanmaz Çelik Pano İmalatı Nasıl Yapılır? 

Aklımıza ilk gelen pano çeşitleri piyare panolar, taban saclı panolar, dikili tip panolar, şantiye panoları, sayaç panoları, gemi panoları, rack kabinleri ve özel üretim panoları gibi bir çok ürün gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayar programı üzerinden panolarda kullanılacak olan sacların ölçüleri ayarlanır.Bilgisayar programı aracılığı ile çizilen pano modeli sac işleme makinesinde hazır hale getirilir. Elde edilen bu ürün dış boya yapılmak üzere imalathaneye yollanır.

Kullanılan boyanın kalitesi ve kalınlığı panonun uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlam olmasında oldukça etkilidir. Boyanan malzemeler ardından montaja hazır hale getirilir. Paslanmaz pano kapakları kullanıldıkları alanlara göre çeşitlilik gösterir.Bu çeşitler alt kapak, yan kapak, üst kapak, stecker kapağı olmak üzere 4’e ayrılmaktadır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
Bize Ulaşın