Bize Ulaşın
PDT 50-150 Dijital Termostat
HT-310 Dijital Higrostat
PTHVT Termostat
PTVT Termostat
PTHT Termostat
Higrostat

Panoların iklimlendirilmesi için yararlanabileceğiniz pano termostatı modelleri panonuzda iklimlendirme kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek olan sorunları giderebilmeniz için de kullanabileceğiniz gelişmiş bir üründür. Pano termostatları sistemlerin parçaları oldukları için tek başlarına işlevsel özelliklerini ortaya çıkartamazlar. Ancak yanlarında kullanılacak olan higrostat ve PTC pano ısıtıcıları ile panonuzu iklimsel faktörlere karşı koruma altına alabilirsiniz.

Panolar, içerisinden elektriksel yükler geçen devrelerin yer aldığı ve yüksek performans göstermesi beklenen sistem elemanları arasındadır. Fakat panoların projelendirilme aşamasında dikkate alınmayan bazı önemli detaylar ilerleyen süreçlerde sorun yaşamanıza sebep olabilir. Panoların mevcut iç ısısı ortam sıcaklığı ile dengeli olduğu zaman daha yüksek performans elde edilebilmektedir. Bu durum pano termostatları sayesinde mümkün olabilmektedir.

Pano Termostatları Ne İşe Yarar?

Dış mekanlardaki iklim şartları sertleştiği zaman pano içerisinde meydana gelen ısı ile dışarıda oluşan ısı arasındaki fark panolarınızın aşırı ısınmasına ya da terleme yolu ile bağıl nem oluşumuna sebep olabilir. Aşırı ısınma sorunları sistemdeki pek çok farklı elemanı da etkileyebilmektedir.

Performans kaybı yaşayan panolara sahip olmak istemiyorsanız pano termostatlarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Isı dengesini en güvenilir şekilde sağlayabilen pano termostatları sıcak, soğuk ve dual (sıcak-soğuk) gibi farklı türlere ayrılırlar. Adlarından da anlayabileceğiniz üzere sizlere sunulan pano termostatları hava şartlarına göre seçilmektedir. Pano termostatı fiyatları arasında ürünlerin modeline ve teknik özelliklerine göre farklı seçenekler bulunmaktadır.