Bize Ulaşın
Pano Klimaları IP65
Pano Kliması Inox
Pano Klimaları Standart

Pano klimaları, işletmelerin kullanım alanlarında sıcak hava ve yabancı cisimler gibi olumsuz şartlara maruz kaldığı an devreye giren özel ürünlerdir. Bu tür etkenlerden korunabilmek istiyorsanız pano klimaları kullanabilirsiniz. Özellikle sıcak yaz ayları geldiği zaman elektrik panolarının yükseldiği iç sıcaklık dereceleri size sorun yaşatabilir.

Ortam sıcaklığına bağlı olarak sıcaklık artışı yaşayabilen panolar, bu artışa bağlı olarak üretiminizi aksatabilecek sorunlar ortaya çıkartabilirsiniz. Sıcaklığa çözüm olarak genellikle fanlardan destek alınmaktadır. Ancak bu durum ortamdaki toz ve nemi panolara taşıdığı için komponentlerin sağlıklı ve güvenilir şekilde çalışmasını engelleyebilmektedir. Bu durum beraberinde yangın gibi riskli durumların da ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Pano Klimalarının Avantajları Nelerdir?

Makinelerin ve sistemlerin ömrünü uzatmak istiyorsanız stabil bir şekilde çalışabilmelerini sağlayabilmek için pano kliması modellerinden destek alabilirsiniz. Soğutmalar pano klimalarında tek bir üniteden gerçekleşir. Bu sebeple, ekonomik ve etkili bir soğutma elde edilir.

Kondenser kısımları işletme dışında olduğu için işletmedeki ortam sıcaklığı, toz ve elyaf gibi dış etkenler klimaları etkilemez. Pano kliması modelleri sürekli olarak bakım ihtiyacı hissetmezler. Haftalık temizlik ve periyodik bakım gibi konularda bu açıdan avantajlı duruma geçebilirsiniz.

Elektrik sarfiyatı, bakım onarım maliyeti ve ünite maliyeti olarak size avantaj sağlar. Pano sistemlerinize uygun olabilecek estetik görüntüleri ise dekoratif açıdan da sorun yaşamamamıza imkan tanır.