Bize Ulaşın
PHT PTC Isıtıcı
MPHT Mini Isıtıcı
PFHT 400W Plastik Fanlı Isıtıcı
PSHT Slim PTC Isıtıcı
PFHT Fanlı Isıtıcı
PFHT Fanlı PTC Isıtıcı

Elektrik panoları monte edildikleri ortamın hava sıcaklığı ve nem gibi iklimsel özelliklerinden etkilenirler. Havadaki su miktarı nem olarak ortaya çıkar. Sıcaklık dereceleri arttıkça birim havadaki su miktarı da artmaya başlar. Hava sıcaklığında yaşanan ani düşüş, havanın içerisindeki nemin bir kısmının su haline gelmesine sebep olabilir.

Bu durumun çözülebilmesi için pano ısıtıcısı modellerinden destek alınması gerekmektedir. Pano ısıtıcısı olarak adlandırılan özel ürünler termostat ve hidrostat ile birlikte kullanılabilmektedir. Bağıl nemin hala hava içinde gaz olarak tutunabilmesi için muhafaza içindeki sıcaklığın 10 derece arttırılması gerekir.

Pano ısıtıcısının tasarımı ve tipi görevleri işlevsel özelliklerini sergileyerek yerine getirebilmesi açısından son derece önemlidir. Havanın ve sıcaklığın ani düşüşüne karşı koyabilecek olan hızda ısınabilmesi için yüzey alanı arttırılmış alüminyum gövdeli sıcaklıkla direnç değişimi sağlar. Aktif pano ısıtıcılar bu özelliklere sahip olabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Pano Isıtıcı Seçimi ve Uygulamaları

Dünya kalite standartlarına uygun olarak üretilen pano ısıtıcıları panoların alt kısmına takıldıkları zaman daha verimli bir şekilde çalışabilmektedir. Isınacak olan havanın yükselecek olması hem de genellikle panonun alt taraflarında yer alan havalandırma panjurlarından nemli havanın girecek olması, panonun alt kısmına montaj yapılması ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır.

Aynı zamanda pano ısıtıcı modelleri, yüksek sıcaklıktan olumsuz etkilenebilecek elektrik malzemelerine 10 cm’den fazla yakın tutulmamalıdır. Pano ısıtıcısı kullanılacak olan termostatların da 10 cm’den fazla yakın monte edilmemesi gerekmektedir.

Pano Isıtıcı Fiyatları

Pano ısıtıcı fiyatları arasında marka, model ve teknik özelliklere göre farklı şekillerde belirlenen seçenekler yer almaktadır. Ürünler arasında her kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek farklı modeller yer almaktadır.

Ürün seçiminizi yaparken bütçenize ve kullanım alanlarınız ile ihtiyaçlarınıza yönelik hareket etmeniz yeterli olacaktır. Bu detaylara dikkat ederek seçebileceğiniz ürünleri uzun yıllar boyunca mekanlarınızda güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Her biri farklı kullanım alanına özel olarak tasarlanan pano ısıtıcılarıyla daha güvenilir ve işlevsel özelliklere sahip olabilecek panolar elde edebilmenin ayrıcalığını sizler de yaşayabilirsiniz.