• İkitelli Organize Sanayi Bölgesi İpkas Sanayi Sitesi 9/B Blok No:60 İkitelli, İstanbul, Turkey
logo

Kaynaklı imalat, projelerin niteliği dikkate alınarak yapılan ve ciddi anlamda dayanıklılık gerektiren bir işlemdir. Normalin dışında çizilen projelerde, maliyeti en aza indirme noktasında kaynaklı imalat oldukça öne çıkar. Bu işlemde fazlasıyla özen gösterilmesi gereken husus ise kaynak işleminin prosese uyum sağlamasıdır. 

Kaynaklı imalat yapılırken kullanılacak olan malzemenin türüne göre kaynak metodu tercih edilmesi önerilir. Kaynak metodu tercihinden sonra önceden belirlenmiş olan WPS’e uygun imalat yapılmalıdır. Kaynaklı imalat uygulamalarında meydana gelen sorunların temel sebebi, imalata başlamadan önce uygun kaynak yöntemi seçimi yapılmamış olmasıdır. 

Kaynaklı imalat için doğru kaynak yöntemi seçimi yapılmaması çoğu zaman büyük sorunlar doğurur ve sürecin işleyişini tamamen bozabilir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek kaynaklı imalat hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz ve bu hizmetten en kaliteli biçimde yararlanabilirsiniz. 

Kaynaklı İmalatın Püf Noktalarını İnceleyelim

Kaynaklı İmalatın püf noktalarını inceleyelim. Kaynaklı imalat yöntemlerinde çoğu zaman sevkiyat ve taşıma problemleri öne çıkar. Bu tarz problemlerle karşılaşılmaması için ön imalat aşamasında tüm değerlendirmeler tamamlanmalıdır. Taşıma aşamasında ortaya çıkan sorunların engellenmesi için imalattan önce planlama yapılması önerilir. 

Saha kaynak bölgelerinin belirlendiği aşamada bu kısımlar kesinlikle boyayla temas etmemelidir. Boyayla temas eden kısımlarda kaynak yapılması son derece yanlıştır. Kaynaklı imalat işlemi esnasında saha kaynak prosedürlerine bağlı kalınması gerekir. Kaynak uygulamasında kullanılacak olan elektrotların uygulamadan önce kesinlikle fırınlanmış olması gerekir.

Ponis Pano olarak sizler için en kaliteli ve düşük maliyetli kaynaklı imalat hizmetini sunuyoruz. Firmamızın internet adresi üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçerek bilgi ve destek alabilirsiniz. Firma olarak sunduğumuz hizmetlerde kaliteli ve dayanıklılık garantisi veriyoruz. Sizler de bu hizmetlerden yararlanarak kalitenin tadını çıkarabilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
Bize Ulaşın