Bize Ulaşın
Network Sunucu Kabinleri
Ağ Dağıtım Kabinleri
Dağıtıcı Rock Kabinleri

Kabinler özellikle bilişim sektöründe yer alan firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bunun dışında farklı şirketlerin de tercih ettiği IT network ve sunucu kabinleri, bilgi işlem merkezleri ile sistem odalarında da kullanılmaktadır. Maddi değeri son derece yüksek olan bu cihazların güvenliğini sağlayabilen ürünler en önemli çözümler arasında yer almaktadır. Donanımlar, standart ve standart olmayan ölçülerde üretilmektedir.

Özel üretime sahip olan kabinler network içerisine kuruldukları için elektronik ağında yer alan bütün aktif ve pasif cihazların uyum içerisinde çalışabilmesini sağlar. Kabinetlerin en büyük özellikleri, donanımları güvenilir bir şekilde koruyabilmesidir. UPS, monitör, klavye, yazıcı, switch, router, firewall, modem, santral, patch panel ve bunların dışındaki pasif network donanımlarını da düzenleyebilen ekipmanları kabinlere yerleştirebilirsiniz.

IT Network ve Sunucu Kabini Fiyatları

Standart olan kabinler pratik sistem kullanımı avantajı da sunabilmektedir. Sunucu kabinleri veri sağlama ve dağıtım noktalarındaki işlemleri daha kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlar. Böylelikle yer ve yetki değiştirmelerini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Olası arızaları erkenden tespit edebilmeniz de IT network ve sunucu kabinleri sayesinde mümkün olabilmektedir.

IT network ve sunucu kabinleri fiyatları arasında her kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek farklı seçenekler yer almaktadır. Fiyatlandırmalar seçeceğiniz ürünün boyutlarına ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kabinlerin sundukları avantajlar arasında en fazla dikkat çeken ise cihazların güvenliğini sağlayabilmesinin yanı sıra düzenli yerleştirme yapılarak cihazların kaplayacakları alandan tasarruf edebilmesini sağlamaktır.

IT Network ve Sunucu Kabini Hangi Özelliklere Sahiptir?

Sistemde yapılabilecek olan değişiklikler networkun ya da sunucunun kabininin içindeki bakır ve fiber patch panellerindeki uçların değiştirilmesi ile mümkün olabilmektedir. Kabinler, kabloların karışık ve düzensiz gözükmesinin önüne de geçebilmektedir. Genel yapı itibariyle cam, arka ve yan kapaklara sahip olan kabinler ev ya da ofislerde kullanılan bilgisayar sistemlerinin güvenliğini sağlayabilen özel kasalardır.

Sunucu kabinleri aynı zamanda delikli ve dikili tip olarak da tasarlanabilmektedir. Veri havuzu güvenliğini sağlayabileceğiniz kabinler çevresel faktörlere karşı ekstra dayanıklılığa sahiptir. Darbeler, çizilmeler ve ortam koşullarına dayanıklı olan kabinler ile çalışmalarınızı daha güvenilir hale getirebilirsiniz.